Poľnohospodárska sezóna v plnom prúde. Seno už vám nikto neukradne

Napadlo by vás, že sa dá pomocou GPS lokátora strážiť aj taký balík sena?
Aj keď to na prvý pohľad nevyzerá, seno je celkom drahá záležitosť. Cena jedného balíka sa pohybuje okolo 80 eur. Zlodeji to veľmi dobre vedia a preto ich kradnú. Ako proti zlodejom bojovať? GPS lokátor NCL 21 je v tomto prípade ideálnou voľbou. Nemusíte nič inštalovať, lokátor stačí jednoducho vložiť kamkoľvek do balíka.

Vy nemusíte nič riešiť, môžete v pokoji odísť a venovať sa svojim záležitostiam. Keby sa niekto pokúsil seno ukradnúť, okamžite vám príde upozornenie a seno jednoducho dohľadáte. To, že si seno strážite, sa v okolí rýchlo rozkríkne a zlodeji si už
na ďalšie krádeže netrúfnu. V prípade, že vlastníte niekoľko desiatok takýchto balíkov, tak sa už jedná o poriadnu úsporu, nemyslíte?

Radi sa s vami podelíme o skúsenosť nášho spokojného klienta, podnikateľa v poľnohospodárstve s živočíšnou výrobou.

„V minulosti boli krádeže balíkov ojedinelé, v rádoch pár kusov. Zato v minulom roku sme už zistili stratu približne 50 balíkov za noc. Z tohto dôvodu sme sa po zoznámení s tým, čo všetko dokáže GPS lokátor NCL 21 sledovať, rozhodli zapožičať vyše 30 lokátorov. Je dôležité spomenúť, že hlavným zámerom nebolo zistiť, že si niekto odviezol balík pre králikov. Chceli sme odhaliť väčšie krádeže.

Lokátory sme schovali do balíkov umiestnených na miestach, kde sme predpokladali najväčšie straty. Za prvé tri dni zmizlo osem balíkov sena. Všetky boli odvezené po jednom. Najkurióznejšie bola krádež dvoch balíkov desať minút po tom, čo sme do nich umiestnili lokátory. Upozornenie, že sa s balíkom niečo deje, prišlo okamžite na mobil.

Krádež sme začali riešiť po niekoľkých dňoch. Zavolal som na políciu a vysvetlil im, že nám ukradli seno priamo z lúky a že vieme, kde je, pretože sme v balíkoch mali lokátor. Po príchode hliadky som im ukázal o čo ide, spoločne so záznamom trasy. Rozbehli sme sa na uvedené adresy a konfrontovali priamo páchateľov. Tí sa priznali, dostali pokutu a balíky odviezli späť k nám do firmy. Pri dnešnej cene 1500-2000 Kč za balík je krádež 3-4 kusov trestný čin.

Od doby, čo sa to rozkríklo po okolí, nestratil sa už ani balík. A to bolo zámerom, nie obchádzať dediny a hľadať balíky. Aj keby už sa nestratil ani jeden, vďaka GPS lokátora sme našli 12 balíkov v hodnote necelých dvadsať tisíc. Nájom bol polovičný a krádeže prestali. Budúci rok to zopakujeme znova. „

 

Prečítajte si o tom, ako sme strážili seno.

 

Chcete svoje balíky sena tiež strážiť? Neváhajte sa nám ozvať, vymyslíme vám riešenie na mieru!

Schovejte GPS lokátor NCL 21 do balíku sena

Späť na zoznam aktualít

Kontaktujte nás

NONSTOP dispečing
ONI system
+421 650 540 062

Obchodné oddelenie
ONI system
+421 486 112 266

Účtovné oddelenie
ONI system
+421 486 112 266