PRETEKY PSÍCH ZÁPRAHOV POD DOHĽADOM GPS JEDNOTIEK ONI SYSTEM

V dňoch 4. – 6. marca 2017 sa konal 25. ročník medzinárodných  pretokov psích záprahov s názvom Ľadová jazda a my sme boli pri tom. Zúčastnilo sa ho 30 tímov, ktoré sa skladali vždy z 8–10 psov, jedného mushera, ale tiež bežkára. Nie len početné družstvá, ale aj divácky zaujímavý hromadný nočný štart radia preteky medzi unikáty.

Pretekári v 3 etapách prešli celkom 150 km, a to všetko s plným, až osemdesiat kilovým vybavením. Medzi jednotlivými etapami totiž bivakovali vo voľnej prírode, odkázaní len sami na seba.

Celý pretek bol monitorovaný GPS jednotkami ONI system, ktoré boli umiestnené do saní každého družstva. Organizátori, ale aj priaznivci tak mohli psie záprahy sledovať online ako vo webovej aplikácii, tak v mobilnej aplikácii NAM tracker. Týmto spôsobom dopredu vedeli, kedy a kam majú prísť fandiť svojím favoritom. S GPS sledovacími jednotkami boli osadené tiež skútre organizátorov, čo bolo dôležité napríklad pri riešení problémov so zranením ťažných psov.

Víťazmi extrémneho preteku sa stali musher Jiří Vondrák s bežkárom Davidom Chaloupským a desať členným záprahom aljašských husky. Ľadovú jazdu zvládli vo výbornom čase 8:15:51. Gratulujeme a budeme sa tešiť, dovidenia nabudúce.

Viac informácií o akcii – web a facebook Ľadová jazda-memoriál Dr. Václava Vojtěcha

 

Zde můžete vidět a hlavně slyšet, že psi se již nemohli dočkat startu závodu.

 

 

Späť na zoznam aktualít

Kontaktujte nás

NONSTOP dispečing
ONI system
+421 650 540 062

Obchodné oddelenie
ONI system
+421 486 112 266

Účtovné oddelenie
ONI system
+421 486 112 266