Ľadová jazda sú výnimočné expedičné preteky psích záprahov

Tohto ročný ročník sa konal už po 26. a štartoval na novom mieste v Peci pod Snežkou.

 

Preteky sú pomenované na počesť Dr. Václava Vojtecha, ktorý ako prvý Čech stál v roku 1929 na území Antarktídy.

Hlavným organizátorom celej akcie je pán Aleš Pícl, s ktorým sme spolupracovali aj tento rok. Priebeh pretekov sme monitorovali s našimi prenosnými GPS jednotkami. Dopredu sme na trase vyznačili kontrolne miesta, aby mohol organizátor v prípade potreby reagovať na vzniknuté situácie. Vedeli sme tak, cez aké územie trasa vedie a koľko pretekárov mieri do cieľa. Návštevníci a tiež organizátori mali možnosť priebeh pretekov sledovať online vo webovom portály alebo prostredníctvo mobilnej aplikácie.

Tohto roku  sa ho zúčastnilo 30 pretekárov (musherov a bežkárov). Preteky ako jediné svojho druhu začínajú nočným hromadným štartom. Súťažilo sa v troch etapách a prešlo sa viac než 144 km. Medzi jednotlivými úsekmi sa bivakovalo vo voľnej prírode. Pretekári mali vybavenie, ktoré vážilo cez osemdesiat kíl, so sebou na saniach.

Víťazným tímom expedičných pretekov sa aj tohto roku stalo družstvo s musherom Jiřím Vondrákem a bežkárom Davidem Chaloupským, ktorí mali desaťčlenný záprah aljašských husky. Celé preteky sme monitorovali našimi GPS prenosnými jednotkami, ktoré to zvládli na výbornú.

BLAHOŽELÁME 🙂

Ste organizátorom zaujímavej akcie a využili by ste naše jednotky?

Kontaktujte nás, radi sa k vám pridáme… 

 

Späť na zoznam aktualít

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /web/htdocs3/onisystemcz/home/www/wp-content/themes/onisystem/lib/extras.php on line 340

Kontaktujte nás

NONSTOP dispečing
ONI system
+421 650 540 062

Obchodné oddelenie
ONI system
+421 486 112 266

Účtovné oddelenie
ONI system
+421 486 112 266